Wtorek, 17 październik 2017 r.
Antonii, Ignacego, Wiktora
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy się o was.

Św. Piotr Apostoł
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
kwiecień
2017-04-18
Msza św. w intencji żołnierzy i pracowników Dowództwa Garnizonu Warszawa

Biskup Polowy Józef Guzdek celebrował w katedrze polowej Mszę św. w intencji żołnierzy i pracowników wojska Dowództwa Garnizonu Warszawa (DGW). Dowództwo obchodzi jutro swoje święto.

Liturgię słowa przygotowali żołnierze i pracownicy wojska służący w DGW. Przy ołtarzu katedry stanęły sztandary jednostek podległych stołecznemu garnizonowi.

W homilii bp Guzdek, nawiązując do fragmentu Ewangelii o uczniach zdążających do Emaus, zachęcał zebranych do tego, aby w swoim życiu nie zatrzymywali się na poziomie emocji i żeby ich serca były otwarte na prawdę. – Życzę, żeby nikt o Was nie mówił: „nierozumny” i „leniwego serca”, ale żeby pod naszym adresem mogli ludzie mówić: „rozumnie powiedział”, „nie dał się ponieść emocjom” i wreszcie: „ma serce szlachetne, które dalej widzi i pozwala dostrzegać mu to co najważniejsze” – życzył bp Guzdek.

Ordynariusz wojskowy podziękował też żołnierzom DGW za harmonijną współpracę z duszpasterstwem wojskowym, a także za wspólną modlitwę i chwilę refleksji w przeddzień święta DGW.
Eucharystię koncelebrowali kapelani Ordynariatu Polowego.

We Mszy św. uczestniczyli żołnierze, pracownicy DGW oraz przedstawiciele poszczególnych jednostek podległych Dowództwu Garnizonu. Za sprawowaną Eucharystię  w intencji żołnierzy i pracowników podziękował bp. Guzdkowi gen. bryg. Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa.

Po Mszy św. dowódca garnizonu zapalił znicz przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

***
Dowództwo Garnizonu Warszawa jest jednostką wojskową przeznaczoną do zabezpieczenia Ministerstwa Obrony Narodowej oraz centralnych komórek organizacyjnych Sił Zbrojnych, które stacjonują na terenie Garnizonu Warszawa. Powstało 1 sierpnia 1995 roku z rozformowanego Dowództwa Zgrupowania Jednostek Zabezpieczenia Ministerstwa Obrony Narodowej. Święto Dowództwa Garnizonu Warszawa zostało ustanowione na pamiątkę powołania pierwszej władzy wojskowej w Warszawie, co miało miejsce podczas insurekcji kościuszkowskiej, po zwycięskiej bitwie warszawskiej (17–18 kwietnia 1794 r.), w wyniku której wojska rosyjskie zmuszone zostały do opuszczenia stołecznego garnizonu.

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii >>>
kes


ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;