Sobota, 21 październik 2017 r.
Celiny, Hilarego, Janusza
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Dbaj nie o to, co najprzyjemniejsze , lecz o to, co najlepsze.

Solon
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
kwiecień
2017-04-20
migracje.gov.pl - portal ze statystykami o cudzoziemcach

Szczegółowe statystyki z zakresu legalizacji pobytu i udzielania cudzoziemcom ochrony międzynarodowej oraz mapa polskich służb migracyjnych dostępne są na uruchomionym właśnie portalu migracje.gov.pl. Za codzienną aktualizację danych, map i wykresów odpowiada rządowy Urząd ds. Cudzoziemców.

Jest to więc miejsce gdzie można śledzić bieżące oraz historyczne trendy migracyjne w Polsce. Na stronie migracje.gov.pl znajdują się informacje m.in. skąd pochodzą cudzoziemcy chcący zamieszkać w Polsce i w jakich województwach jest ich najwięcej. Dane udostępnione na portalu są aktualizowane codziennie. Wszystkie statystyki można wygodnie filtrować uwzględniając rodzaj sprawy, lata, płeć i wiek wnioskodawców, a także kraj pochodzenia cudzoziemców czy organy prowadzące postępowania. Dane można wyświetlać w formie map, wykresów oraz tabel. Można je zapisywać w formacie PDF oraz łatwo udostępniać w mediach społecznościowych. Strona zawiera także mapę polskich służb migracyjnych z adresami poszczególnych placówek Straży Granicznej, ośrodków dla cudzoziemców czy urzędów wojewódzkich.

Portal migracje.gov.pl tworzony jest przez rządowy Urząd ds. Cudzoziemców i współfinansowany został ze środków Szwajcarsko–Polskiego Programu Współpracy. Urząd do Spraw Cudzoziemców powstał, by zapewnić kompleksową i profesjonalną obsługę w zakresie legalizacji pobytu i udzielania ochrony cudzoziemcom przebywającym w Polsce. Od trzech lat Polska zajmuje drugie miejsce w Europie (po Wielkiej Brytanii) pod względem liczby zezwoleń pobytowych dla cudzoziemców wydanych po raz pierwszy. Od wielu lat nasz kraj ma największy w Europie odsetek kobiet (50 proc.) i dzieci (46 proc.) wśród osób, które ubiegają się o ochronę międzynarodową.

KAI (mip / Warszawa)

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;