Czwartek, 19 październik 2017 r.
Michaliny, Michała, Piotra
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Przyjaźń jest najsłodszą słodyczą tej ziemi.

Św. Augustyn
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Wiadomości październik 2010 r.
2010-10-16
Żagański Marsz Papieski

„Odwaga świętości” – z tym mottem na transparencie już po raz trzeci  wyruszył marsz Żagańskim Szlakiem Papieskim. Duża grupa dzieci, młodzieży i dorosłych włączyła się do marszu organizowanego 16 października br., w kolejną rocznicę wyboru Polaka na Stolicę Piotrową.

Organizatorami tego wydarzenia są: Urząd Miasta, Stowarzyszenie Nasze Miasto  i Wojskowa Parafia w Żaganiu. Trzeba podkreślić, że inicjatywa ta zrodziła się przed dwoma laty, dokładnie w 30. rocznicę wyboru Jana Pawła II, w sercach osób świeckich tworzących życie społeczne naszego miasta. Trasa tego przemarszu rozpoczyna się od szkoły noszącej imię Jana Pawła II, dalej ulicą jego imienia, aż do Kościoła Garnizonowego, gdzie znajduje się papieskie popiersie. Trasa ok. 6 km to przemarsz, w trakcie którego słuchamy nauczania papieskiego, aby „ocalić od zapomnienia” dziedzictwo wielkiego Polaka.

W tym szczególnym dniu sprawowano Sakrament Eucharystii. Liturgię koncelebrowali kapelani wojskowi i księża diecezjalni z Żagania. Modlitwie przewodniczył ks. mjr Jacek Kowalik – kapelan Sił Powietrznych USA. „Dziękuję za dobroć płynącą z serca wielu tu obecnych żagańskich nauczycieli” – powiedział w homilii ks. prał. płk Stanisław Szymański. I dodał: „Ufam, że tą dobrocią i wrażliwością na papieskie nauczanie napełnią się serca waszych uczniów i wychowanków”.

Po zakończonej Eucharystii na wszystkich czekał smaczny poczęstunek przy Kościele Garnizonowym.
red.


ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;