Czwartek, 19 październik 2017 r.
Michaliny, Michała, Piotra
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Przyjaźń jest najsłodszą słodyczą tej ziemi.

Św. Augustyn
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Wiadomości październik 2010 r.
2010-10-15
Kard. Tauran: konflikty nie mają przyczyn religijnych

Nierozwiązane konflikty na Bliskim Wschodzie nie mają przyczyn religijnych - podkreślił kard. Jean-Louis Tauran przemawiając na dzisiejszej, ósmej kongregacji generalnej Zgromadzenia Specjalnego Synodu Biskupów dla Bliskiego Wschodu. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego uznał też, że refleksję o miejscu religii w społeczeństwach bliskowschodnich chrześcijanie powinni prowadzić razem z żydami i muzułmanami.

Wyzwaniem, jakie stoi przed zgromadzeniem synodalnym jest danie chrześcijanom Bliskiego Wschodu „konkretnych wskazówek”. – Nie bądźmy nieśmiali w domaganiu się nie tylko swobody sprawowania kultu, ale także wolności religijnej. Społeczeństwo i państwo nie powinno zmuszać osoby do działania wbrew sumieniu, ani też przeszkadzać w działaniu zgodnym z własnym sumieniem – zaznaczył francuski kardynał.

Wezwał, by bardziej inwestować w szkoły i uniwersytety, do których uczęszczają chrześcijanie i muzułmanie, gdyż stanowią one „niezastąpione laboratoria współżycia”. Zaproponował również, by obok literatury arabskiej w szkołach tych nauczana była literatura arabsko-chrześcijańska, co mogłoby odegrać rolę w dialogu między chrześcijanami i muzułmanami.

KAI (pb / Watykan)
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;