Wtorek, 26 wrzesień 2017 r.
Cypriana, Justyny, Łucji
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Dobry Bóg daje mi prawie wszystko to, o co Go proszę, jeśli tylko nie proszę dla siebie.

Św. Proboszcz z Ars
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2010-04-08
„Ufam” – album o św. Faustynie i kulcie Bożego Miłosierdzia

„Ufam – śladami siostry Faustyny” to album autorstwa Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia, który ukazał się nakładem wydawnictwa Rosikon Press. Dziś odbyłą się prezentacja publikacji.

Bogato ilustrowana książka ukazuje życiową wędrówkę nie wyróżniającej się na pozór niczym niezwykłym zakonnicy drugiego chóru ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia s. Faustyny Kowalskiej oraz nieprawdopodobny tryumf jej ukrytego dzieła wiele lat po śmierci w 1938 roku.

Autorzy z pietyzmem odtworzyli drogę życiową s. Faustyny poczynając od ukazania Głogowca – wioski, w której przyszła na świat w wielodzietnej chłopskiej rodzinie i kościoła parafialnego w Świnicach Warckich, w którym była ochrzczona. Pokazuje też Aleksandrów i Łódź – miasta, w których pracowała jako służąca nim wstąpiła do klasztoru w Warszawie.

Pięknym fotografiom Janusza Rosikonia z miejsc, w których przebywała i modliła się s. Faustyna towarzyszą zdjęcia archiwalne osób, które ją kształtowały i decydowały o jej osobistym losie oraz o szerzeniu przesłania, które miała głosić na polecenie Chrystusa.

 

Odrębne rozdziały poświęcone są „życiu po życiu” polskiej mistyczki, które odsłaniają znane zaledwie nielicznym osobom jej życie wewnętrzne – kilku przełożonym zakonnym, spowiednikom, biskupowi wileńskiemu. Autorzy ukazują rozwój kultu Miłosierdzia Bożego, który szerzył się intensywnie już w czasie okupacji, a w związku z wojennymi ucieczkami Polaków, w tym księży, stał się szybko znany na całym świecie.

Ufam. Śladami Siostry Faustyny. Tekst Grzegorz Górny. Zdjęcia Janusz Rosikoń. Rosikon Press, Warszawa 2010.

KAI (aw / Warszawa)

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 16/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;