Wtorek, 17 październik 2017 r.
Antonii, Ignacego, Wiktora
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy się o was.

Św. Piotr Apostoł
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2009-06-13
Pielgrzymka ministrantów do Krzeszowa

To ministranckie zawołanie "Króluj nam, Chryste!" zabrzmiało nie tylko na początku i końcu homilii bp. Grzegorza Balcerka, ale słychać je było w innych okolicznościach w czasie sobotniej III Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ministrantów i Lektorów do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Służba liturgiczna ołtarza pielgrzymowała w tym roku pod hasłem "Dla mnie żyć - to Chrystus".

 

Głównym celebransem Eucharystii był przewodniczący Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, ordynariusz legnicki bp Stefan Cichy, a homilię wygłosił delegat KEP ds. Duszpasterstwa Ministrantów, sufragan poznański bp Grzegorz Balcerek. Ksiądz biskup, mówiąc o trzech miłościach: do mamy na ziemi, Matki Bożej w Niebie i do Kościoła, bo on jest naszą Matką, podkreślił, iż łączy je umiłowanie czystości serca. - Bądźcie dumni z tego, że jesteście ministrantami. Jesteście synami, dziećmi i sługami Kościoła. Kiedy przyjdzie pokusa, zaniechanie, proście serdecznie i wytrwale. Nie zapomnijcie pomodlić się za waszą mamę i nasz Kościół święty - apelował, kończąc homilię, bp Balcerek.

 

W wypowiedzi dla "Naszego Dziennika" bp Grzegorz Balcerek podkreślił, że ministranci stanowią chyba największą w Polsce wspólnotę młodzieżową. Trzeba się cieszyć i dziękować Panu Bogu, że jest ich obecnie przeszło 200 tysięcy. A z tego właśnie środowiska wywodzi się ponad 90 proc. powołań kapłańskich i zakonnych. Dziś chłopcy mają wiele innych pokus, możliwości różnych zajęć, ale to wcale nie oznacza, że ministrantura przestała być atrakcyjna - uważa bp Balcerek.

IDK na podstawie: Nasz Dziennik, „Króluj nam, Chryste!”
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;