Piątek, 20 październik 2017 r.
Ireny, Kleopatry, Witalisa
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Naprawa życia publicznego wymaga rewolucji ducha, a więc trzeba zło dobrem zwyciężać!.

Bp gen.dyw. Tadeusz Płoski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2009-04-08
Po drugiej stronie „papieskiego okna” (o cyklu audycji o pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 roku. Pierwszy odcinek 13 IV br. w Telewizji Kraków)
Telewizja Kraków uczci 30. rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny cyklem audycji.

Telewizja Kraków uczci 30. rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny cyklem audycji opartych o wspomnienia kard. Stanisława Dziwisza - pisze Dziennik Polski. - Telewizja Kraków przygotowała dla swoich widzów miłą niespodziankę z okazji przypadającej w czerwcu I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Tą niespodzianką jest cykl audycji, w których kard. Stanisław Dziwisz po raz pierwszy publicznie opowie, z jakimi nadziejami papież Jan Paweł II jechał w 1979 roku do Polski, jakie trudności piętrzyły władze komunistyczne, jakie były skutki tej wizyty, a także co się działo po drugiej stronie słynnego „papieskiego okna”.

Pierwszy odcinek cyklu pod wspólną nazwą „Niech zstąpi Duch Twój” zostanie wyemitowany już w wielkanocny poniedziałek, 13 kwietnia o godzinie 18.45, kolejne w poniedziałki o godzinie 19.00. Każdy odcinek cyklu rozpocznie metropolita krakowski, przypominając najważniejsze słowa Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki. Kard. Dziwisz, świadek tamtych wydarzeń, będzie opowiadał, jak wyglądały wizyty papieża Polaka w poszczególnych miejscach archidiecezji krakowskiej i jak Ojciec Święty reagował na spotkania z rodakami. Ilustracją jego słów będą materiały filmowe z pielgrzymki zgromadzone w archiwach telewizji Kraków, fragmenty homilii itp. Autorzy pokażą miejsca, które papież nawiedził, przypomną najbardziej wzruszające i ważne chwile, zarówno uroczystości religijne, jak i pełne ciepła spotkania Jana Pawła II z wiernymi.

 

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski odbyła się w dniach od 2 do 10 czerwca 1979 r. Jej celem było uczczenie św. Stanisława, jednego z głównych patronów Polski. Papież był wówczas na Skałce, na Błoniach, w Mogile w Nowej Hucie, a także w Kalwarii Zebrzydowskiej, w Wadowicach, Nowym Targu i Oświęcimiu - czytamy.

IDK na podstawie artykułu zamieszczonego w „Dzienniku Polskim”

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;