Czwartek, 30 marzec 2017 r.
Amelii, Dobromira, Leonarda
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Bez umartwienia nie ma świętości. Umartwienie to wyrzeczenie się czegoś, co można mieć, dla miłości Chrystusa.

bł. ks. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2009-04-08
Po drugiej stronie „papieskiego okna” (o cyklu audycji o pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 roku. Pierwszy odcinek 13 IV br. w Telewizji Kraków)
Telewizja Kraków uczci 30. rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny cyklem audycji.

Telewizja Kraków uczci 30. rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny cyklem audycji opartych o wspomnienia kard. Stanisława Dziwisza - pisze Dziennik Polski. - Telewizja Kraków przygotowała dla swoich widzów miłą niespodziankę z okazji przypadającej w czerwcu I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Tą niespodzianką jest cykl audycji, w których kard. Stanisław Dziwisz po raz pierwszy publicznie opowie, z jakimi nadziejami papież Jan Paweł II jechał w 1979 roku do Polski, jakie trudności piętrzyły władze komunistyczne, jakie były skutki tej wizyty, a także co się działo po drugiej stronie słynnego „papieskiego okna”.

Pierwszy odcinek cyklu pod wspólną nazwą „Niech zstąpi Duch Twój” zostanie wyemitowany już w wielkanocny poniedziałek, 13 kwietnia o godzinie 18.45, kolejne w poniedziałki o godzinie 19.00. Każdy odcinek cyklu rozpocznie metropolita krakowski, przypominając najważniejsze słowa Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki. Kard. Dziwisz, świadek tamtych wydarzeń, będzie opowiadał, jak wyglądały wizyty papieża Polaka w poszczególnych miejscach archidiecezji krakowskiej i jak Ojciec Święty reagował na spotkania z rodakami. Ilustracją jego słów będą materiały filmowe z pielgrzymki zgromadzone w archiwach telewizji Kraków, fragmenty homilii itp. Autorzy pokażą miejsca, które papież nawiedził, przypomną najbardziej wzruszające i ważne chwile, zarówno uroczystości religijne, jak i pełne ciepła spotkania Jana Pawła II z wiernymi.

 

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski odbyła się w dniach od 2 do 10 czerwca 1979 r. Jej celem było uczczenie św. Stanisława, jednego z głównych patronów Polski. Papież był wówczas na Skałce, na Błoniach, w Mogile w Nowej Hucie, a także w Kalwarii Zebrzydowskiej, w Wadowicach, Nowym Targu i Oświęcimiu - czytamy.

IDK na podstawie artykułu zamieszczonego w „Dzienniku Polskim”

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 06/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;