Sobota, 21 październik 2017 r.
Celiny, Hilarego, Janusza
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Dbaj nie o to, co najprzyjemniejsze , lecz o to, co najlepsze.

Solon
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2016-04-26
Dzieci ulicy w najnowszym wydaniu „Misyjnych Dróg”

Życie dzieci ulicy w krajach Trzeciego Świata oraz tego, jak im pomagać - to temat, jaki poruszono w najnowszym wydaniu dwumiesięcznika "Misyjne Drogię, wydawanego przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

„Gdy myśleliśmy o temacie bieżącego wydania pisma, doszliśmy do wniosku, że w Roku Miłosierdzia trzeba oddać głos najmłodszym, a zarazem najbardziej sponiewieranym przez życie: dzieciom ulicy, co podpowiedział nam papież Franciszek w swojej ostatniej adhortacji „Amoris laetitia”. Ich liczbę na świecie szacuje się na ponad sto milionów. Nie mają rodzin, dachu nad głową, nie mają czego włożyć do garnka. W wieku 5–6 lat muszą się same utrzymywać. Czasem zarabiają na życie, rozprowadzając narkotyki czy prostytuując się. Zapraszamy na trudne „Misyjne Drogi” dzieci ulicy i ludzi, którzy starają się im pomagać w Peru, Kolumbii, Ugandzie, Nepalu, na Kubie, Syberii, w Etiopii. Głoszą im Ewangelię, ale także próbują nauczyć je życia w innych warunkach. Bez ich pomocy nie miałyby szansy na lepsze życie” – pisze w edytorialu o. Marcin Wrzos OMI, redaktor naczelny poznańskiego czasopisma.

Na łamach „Misyjnych Dróg” autorzy (m.in. Małgorzata Bartkowiak, Leon Nieścior OMI, Magdalena Tlatlik, Robert Lopez, Andrzej Zieliński SAC, Taida Lolo CSAPI, Anna Poliszkiewicz, Aleksandra Kurnicka, ks. Witold Lesner) pokazują pracę misyjną na wszystkich kontynentach, a szczególnie wśród dzieci ulicy, którym misjonarze starają się zmienić życie na lepsze. W piśmie można przeczytać raport Wojciecha Kluja OMI dotyczący pielgrzymek papieża Franciszka. Opublikowano również misjologiczną analizę wizyty apostolskiej Franciszka na Kubie i w Meksyku (Michał Jóźwiak). W 177. numerze „Misyjnych Dróg” czytelnicy znajdą rozmowę z Amerykanką Erin Arnold pracującą wśród dzieci ulicy w Etiopii. O pracy z dziećmi na ulicy i w slumsach w Kabwe (Zambia) rozmawiamy z ks. Michałem, salezjaninem.

KAI (MW OMI / Poznań)

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;