Wtorek, 17 październik 2017 r.
Antonii, Ignacego, Wiktora
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy się o was.

Św. Piotr Apostoł
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2016-02-12
Film „Cierń Boga” (omówienie)

Na ekrany polskich kin 19 lutego wchodzi film „Cierń Boga” – historia Jezusa widziana oczami apostołów.

„Ten film to zachęta do rozważań o tym, jaka jest nasza osobista wiara” – powiedział ks. dr Marek Kotyński CSsR na spotkaniu w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski.  Zwracał uwagę, że jest to film kameralny, pozbawiony hollywoodzkiego przepychu, z jakim zrealizowano wiele filmów o tematyce religijnej, ale to właśnie jest jego siłą. Obraz hiszpańskiego reżysera i producenta filmów i programów telewizyjnych Óscara Parra de Carrizosy jest interesującą podróżą w przeszłość do Izraela z początków naszej ery. Dzięki współpracy z Hiszpańskim Instytutem Biblijnym, w oparciu o najnowsze badania archeologiczne na ekranie zobaczyć możemy nieznany dotąd Bliski Wschód z przełomu wieków. Wszystkie zwyczaje, naczynia i pomieszczenia precyzyjnie odzwierciedlają rzeczywistość z czasów Chrystusa. Sceny, kręcone nad Jeziorem Tyberiadzkim, w Jerozolimie czy w biblijnym Kafarnaum, towarzyszą głębokim dialogom wybranym z najlepszych tłumaczeń Ewangelii. „’Cierń Boga’ to film szczególnie na Wielki Post, polecany jako materiał na rekolekcje i katechezy. Historia, której zakończenie wszyscy znamy, tym razem opowiedziana jest przez uczniów Chrystusa, świadków jego wielkości” – ocenia dystrybutor filmu, firma Kondrat-Media.

Film będzie można oglądać w kinach studyjnych w całej Polsce. Specjalne pokazy dla grup zorganizowanych będzie też można zamawiać w multipleksach: Cinema City, Multikino i Helios. Istnieje także możliwość zorganizowania pokazów w parafiach. Do filmu zostały także przygotowane konspekty katechetyczne.

CIERŃ BOGA
Cierń Boga to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa widziane oczami apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje ze swoimi uczniami. Mimo napięć i wątpliwości zrozumiałych dla ludzi żyjących zgodnie z tradycją żydowską, apostołowie odnajdują w Jezusie Mesjasza, który posłany przez Boga i napełniony Duchem Świętym dokonuje cudów jakich nikt dotąd nie widział. Z miłości do człowieka, mimo towarzyszącego mu lęku, do końca wypełnia wolę Ojca…
Reżyser wprowadza kamerę w samo serce grupy i zabiera nas w fascynującą podróż do Izraela I wieku, gdzie wykorzystując najnowsze odkrycia archeologiczne, dokładnie odtwarza ostatnią wieczerzę. Wszystkie zwyczaje, naczynia i pomieszczenia precyzyjnie odzwierciedlają te z czasów Chrystusa. Piękne sceny kręcone nad Jeziorem Tyberiadzkim, w Jerozolimie czy w biblijnym Kafarnaum, towarzyszą głębokim dialogom wybranym z najlepszych tłumaczeń Ewangelii.
Cierń Boga to poruszająca opowieść, która przedstawia nowy punkt widzenia dla wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, a moment ukrzyżowania odzwierciedla najnowsze odkrycia medycyny sądowej dotyczące śmierci dokonanej w tak bestialski sposób.

REŻYSER - Óscar Parra de Carrizosa

Óscar Parra de Carrizosa (ur. w Madrycie, w 1974 r.), hiszpański reżyser filmowy, scenarzysta, pisarz i producent. Karierę rozpoczął pracując dla stacji telewizyjnych takich jak; TeleCinco, Antena 3 Televisión i TVE. Jest autorem filmów długo i krótkometrażowych, serii tv, itd.
Został wyróżniony na Festiwalu Multimedialnym w Niepokalanowie w 2009 r. za film fabularny „Uno de vosotros me traicionará” (Jeden z Was mnie zdradzi).
W 2014 r. zdobył drugą nagrodę w kategorii filmów fabularnych za film „Bajo un manto de estrellas” (Pod płaszczem gwiazd) oraz nagrodę Guacarí de Oro w kategorii „Najlepszy reżyser” na V edycji festiwalu Montería Film Festival w Kolumbii.

KAI (jw, mip, tk)

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;