Wtorek, 17 październik 2017 r.
Antonii, Ignacego, Wiktora
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy się o was.

Św. Piotr Apostoł
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2014-09-29
Cuda nasze niezauważone… (Elżbieta Szmigielska-Jezierska)

Media, które żywią się dziś sensacyjnymi narracjami, zauważyły i to „sensacyjne” wydarzenie. We Francji dokonał się cud , którego medycyna nie jest w stanie wyjaśnić. Chociaż w tym samym niemal czasie nagrodę główną zdobywa dziś film o tytule co najmniej kontrowersyjnym (jeśli nawet metaforycznym) - „Bogowie”. Nic nie ujmując lekarskim talentom i zasługom prof. Religi, ufam tylko takim lekarzom, którzy nie zrównują się z Bogiem , a swój talent -  w pokornej mądrości -  traktują wyłącznie w kategoriach daru Bożego, a samych siebie jako narzędzia w Jego rękach.

Doświadczenie szpitala nie jest mi obce. Wiem z autopsji, co oznacza oczekiwanie na operację, jak przeżywają współpacjenci tę traumę. Każde dobre słowo, życzliwy gest, każdy telefon ze słowami otuchy, pamięci w modlitwie… przybliżają niebo ku ziemi. Sprawiają, że nawet szafirowe ściany sali operacyjnej stają się przyjazne, a widok chirurgów w czepkach w kwiatki budzi radosne skojarzenia i łagodzi lęk.
A gdy  tak się zdarzy przed operacją, że chirurg pochyli się przy łóżku pacjenta , a na jego szyi z krzyżyka z pasyjką popatrzy Pan Jezus… możemy już wjeżdżać w zielonym fizelinowym wdzianku na salę operacyjną jak na bal.
Niezależnie od wyniku operacji – jesteśmy przecież w najlepszym towarzystwie.

Młoda pielęgniarka, z medalikiem św. Benedykta na szyi, asystująca anastezjologowi, jawi się wówczas jak „asystentka” św. Michała Archanioła, „małego rycerza” (choć wielkiego duchem), który pokonał Szatana. Wymieniamy uśmiechnięte spojrzenia…
Z medalika św. Benedykta, który trzyma w ręku Krzyż, rozbrzmiewają w duszy echem słowa na nim wyryte: ius in obitu nostro praesentia muniamur (Niech Jego obecność broni nas w chwili śmierci).
Jeśli dodam, że operacja odbywa się w dniu, gdy Maryja powiedziała św. Archaniołowi Gabryelowi : fiat (Uroczystość Zwiastowania Pańskiego) czyli w Dniu Świętości Życia, dzieją się … „cuda” nasze powszednie. Tak często niezauważane.
Powie ktoś (kto często nawet nie wie o czym mówi), że to tylko zewnętrzne znaki, „a wiarę ma się w sercu i nie trzeba się z nią obnosić”.
 A czy można się nie dzielić dobrem, które się dostało zupełnie niezasłużenie? Francuski kapłan, który zawdzięcza swoje kapłaństwo  bł. Księdzu Jerzemu Popiełuszce, nazywa polskiego męczennika swoim duchowym bratem, bo obaj przyszli na świat tego samego dnia. Gdy siostra michalitka, posługująca w podparyskim szpitalu , idąc za natchnieniem Ducha św., zawołała  księdza do umierającego Francuza, ten położył na chorym obrazek bł. ks. Jerzego z modlitwą.  Przy łóżku umierającego słowa tej modlitwy wypowiedziało trzy osoby: kapłan, siostra Michalitka i żona umierającego.
Gdzie dwóch albo trzech modli się… I Stanął pośród nich ze swoją mocą.
Bo Któż jak Bóg! (imię św. Michała Archanioła).

Elżbieta Szmigielska - Jezierska

 
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;