Czwartek, 30 marzec 2017 r.
Amelii, Dobromira, Leonarda
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Bez umartwienia nie ma świętości. Umartwienie to wyrzeczenie się czegoś, co można mieć, dla miłości Chrystusa.

bł. ks. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2013-08-11
Ukazał się album o ks. kard. Stanisławie Nagym pt. „Kardynał polskich serc”

W Wydawnictwie „Biały Kruk” ukazał się bogato ilustrowany album o ks. kard. Stanisławie Nagym pt. „Kardynał polskich serc. Ks. Kard. Prof. Stanisław Nagy SCJ 1921-2013”.

Album to „Bogato ilustrowana, świetnie napisana opowieść o dziejach jakże długiego i bogatego w wydarzenia życia ks. kard. Stanisława Nagyego – „kardynała polskich serc”. Wzruszająca historia osieroconego w wieku 6 lat przez matkę chłopca z Bierunia, który został wybitnym profesorem teologii, zaprzyjaźnił się z Janem Pawłem II, awansował do grona najwyższych hierarchów Kościoła katolickiego, a pod koniec życia, kiedy musiał już korzystać z wózka inwalidzkiego, zaskarbił sobie sympatię i zawładną sercami milionów Polaków, dając im się poznać również jako niezłomny obrońca Krzyża i żarliwy patriota”.

„Na ponad 160 fotografiach znajdujemy m.in. jego rodzinny Bieruń z którym pozostał związany do końca, Kraków, w którym spędził blisko 80 lat, lublin, Lowanium, Rzym, Castel Gandolfo, Tatry, Beskidy i Gorce. Zdjęcia ukazują bohatera książki m.in. na archiwalnych fotografiach rodzinnych, podczas Pierwszej Komunii Św., święceń kapłańskich, na KUL-u i w Lowanium, w Zairze, z przyjaciółmi: Janem Pawłem II, karc. Marianem Jaworskim, kard. Franciszkiem Macharskim, kard. Andrzejem Marią Deskurem oraz z prof. Tadeuszem Styczniem, z kard. Josephem Ratzingerem – Benedyktem XVI, z kard. Stanisławem Dziwiszem, z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, podczas wspinaczki górskiej i jazdy na nartach, w gronie rodziny i krewnych, podczas uroczystości patriotycznych, sakry biskupiej na Wawelu, konsystorza w Watykanie, prymicji kardynalskich, w kościele tytularnym za Zatybrzu, wśród wybitnych autorów i przyjaciół z kręgu Białego Kruka”.

Album – to  „poruszające świadectwo życia wybitnego naukowca i niezłomnego hierarchy, który w głębi swej duszy pozostał skromnym, pokornym zakonnikiem.”

W piśmie do Wydawnictwa „Biały Kruk” biskup polowy Józef Guzdek napisał m.in. „Dziękuję Wydawnictwu, że krzewi pamięć o Kapłanie, który bezwarunkowo oddał się na służbie Chrysstusowi i w pełni dochował wierności Ewangelii. Ufam, że album znajdzie licznych i wdzięcznych czytelników oraz trafi do szerokiego odbioru społecznego.”

 
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 06/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;