Piątek, 20 październik 2017 r.
Ireny, Kleopatry, Witalisa
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Naprawa życia publicznego wymaga rewolucji ducha, a więc trzeba zło dobrem zwyciężać!.

Bp gen.dyw. Tadeusz Płoski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2013-08-11
Ukazał się album o ks. kard. Stanisławie Nagym pt. „Kardynał polskich serc”

W Wydawnictwie „Biały Kruk” ukazał się bogato ilustrowany album o ks. kard. Stanisławie Nagym pt. „Kardynał polskich serc. Ks. Kard. Prof. Stanisław Nagy SCJ 1921-2013”.

Album to „Bogato ilustrowana, świetnie napisana opowieść o dziejach jakże długiego i bogatego w wydarzenia życia ks. kard. Stanisława Nagyego – „kardynała polskich serc”. Wzruszająca historia osieroconego w wieku 6 lat przez matkę chłopca z Bierunia, który został wybitnym profesorem teologii, zaprzyjaźnił się z Janem Pawłem II, awansował do grona najwyższych hierarchów Kościoła katolickiego, a pod koniec życia, kiedy musiał już korzystać z wózka inwalidzkiego, zaskarbił sobie sympatię i zawładną sercami milionów Polaków, dając im się poznać również jako niezłomny obrońca Krzyża i żarliwy patriota”.

„Na ponad 160 fotografiach znajdujemy m.in. jego rodzinny Bieruń z którym pozostał związany do końca, Kraków, w którym spędził blisko 80 lat, lublin, Lowanium, Rzym, Castel Gandolfo, Tatry, Beskidy i Gorce. Zdjęcia ukazują bohatera książki m.in. na archiwalnych fotografiach rodzinnych, podczas Pierwszej Komunii Św., święceń kapłańskich, na KUL-u i w Lowanium, w Zairze, z przyjaciółmi: Janem Pawłem II, karc. Marianem Jaworskim, kard. Franciszkiem Macharskim, kard. Andrzejem Marią Deskurem oraz z prof. Tadeuszem Styczniem, z kard. Josephem Ratzingerem – Benedyktem XVI, z kard. Stanisławem Dziwiszem, z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, podczas wspinaczki górskiej i jazdy na nartach, w gronie rodziny i krewnych, podczas uroczystości patriotycznych, sakry biskupiej na Wawelu, konsystorza w Watykanie, prymicji kardynalskich, w kościele tytularnym za Zatybrzu, wśród wybitnych autorów i przyjaciół z kręgu Białego Kruka”.

Album – to  „poruszające świadectwo życia wybitnego naukowca i niezłomnego hierarchy, który w głębi swej duszy pozostał skromnym, pokornym zakonnikiem.”

W piśmie do Wydawnictwa „Biały Kruk” biskup polowy Józef Guzdek napisał m.in. „Dziękuję Wydawnictwu, że krzewi pamięć o Kapłanie, który bezwarunkowo oddał się na służbie Chrysstusowi i w pełni dochował wierności Ewangelii. Ufam, że album znajdzie licznych i wdzięcznych czytelników oraz trafi do szerokiego odbioru społecznego.”

 
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;