Piątek, 20 październik 2017 r.
Ireny, Kleopatry, Witalisa
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Naprawa życia publicznego wymaga rewolucji ducha, a więc trzeba zło dobrem zwyciężać!.

Bp gen.dyw. Tadeusz Płoski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2012-04-18
Przezroczysta dla Światła - S. Faustyna Kowalska (Elżbieta Szmigielska-Jezierska)

Czy można tak wydobyć się z siebie, żeby znieść tyle co Ona?  A mimo to żyć jakby w nieustannym zachwycie i doświadczać szczęścia, niepojętego dla świata? Już w dzieciństwie rodzeństwo przezywało ją „litościwą babą”. Z powodu  biednego wyglądu koleżanki nie chciały siedzieć  z nią w ławce. W klasztorze siostry patrzyły niekiedy na nią jak na histeryczkę, „obłąkaną” , do której przychodzi Pan Jezus ?! Byli spowiednicy, którzy nie chcieli jej spowiadać ,obawiając się jej „wizji”. Umierała w wieku Chrystusowym ( 33 lata) bez żadnych zewnętrznych potwierdzeń, że dzieło, jakie powierzył jej Pan Jezus, zostanie przekazane światu. Mimo to odchodziła z ufnością i spokojem. Bo zaufała do końca Panu Jezusowi, że Miłosierdzie Boże otworzy serca poranionej przez grzech ludzkości. Święta siostra Faustyna, mistyczka  - najbardziej znana święta XX wieku. Choć ukryta przed światem ponad pół wieku.

 Nawet bł. Ksiądz Michał Sopoćko, spowiednik siostry Faustyny, roztropnie  i długo milczał o jej objawieniach i o niej samej, aby nie narazić orędzia o Bożym Miłosierdziu na niepotrzebne wątpliwości i opór księży biskupów, odpowiedzialnych za badanie duchowych źródeł tego dzieła, a ludu Bożego na pokusy ekscytacji sensacyjnością objawień prywatnych.

-„ Kim jesteś, Faustyno? Ta biografia jest odpowiedzią ”- zacytowane są na okładce tej książki Ewy Czaczkowskiej „ Siostra Faustyna. Biografia Świętej”  słowa kard. Franciszka Macharskiego, inicjatora procesu beatyfikacyjnego św. siostry Faustyny ( beatyfikacja 18 kwietnia 1993 r.) Ewa Czaczkowska, dziennikarka, autorka książek o Kardynale Wyszyńskim i Księdzu Popiełuszce podjęła się więc  napisania biografii osoby,.. której życie było „listem” Pana Jezusa do  wszystkich uwięzionych w celebrowaniu własnego ja. Czyli do nas, ludzi XXI wieku, umierających z egoizmu, choć wydaje się nam , że żyjemy pełnią życia. Pan Bóg przecież posyła swoich świętych, żeby przemówili Jego głosem, Jego sercem, Jego mądrością, Jego świętą  wolą w konkretnym czasie i do konkretnych  ludzi. Poznawanie życiorysu świętych, jest więc odkrywaniem Boga w naszym życiu. On jest obok nas zawsze, chociaż my współcześni ślepcy, żyjemy jakby Boga nie było, zapatrzeni  wyłącznie w siebie. Półki księgarń uginają się dziś od biografii celebrytów, pisanych przez wynajętych ghost writerów. Uśmiechniętych uśmiechem podrasowanym przez foto shop. Ale czy naprawdę szczęśliwych, jak usiłują nam wmówić ci, którzy na tym zarabiają krocie?

 Skromna zakonnica drugiego chóru, kucharka, która skończyła raptem cztery klasy szkoły powszechnej, była osobą szczęśliwą , radosną i mądrą, choć jej życie było tak trudne, a misja, którą jej powierzył Pan Jezus, przerastała jej wątłe siły. Jej szczęściem była walka o nasze szczęście - w ramionach Miłosiernego Jezusa. W proroczych wizjach, których udzielił jej Bóg, widziała nas , „zbolałą ludzkość”, która nie zazna spokoju, dopóki nie zanurzy się w niezgłębionym Miłosierdziu Bożym.  Inne drogi do szczęścia są oszustwem szatana i jego sług. Zobaczyła przecież przerażającej profetycznej wizji piekło , w którym ginie tyle dusz ,które nie skorzystały z ostatniej deski ratunku - jaką jest orędzie Miłosierdzia Bożego na czasy ostatnie. Ona wiedziała , że piekło nie jest puste, jak zdają się łudzić ludzi współczesne „postępowe” nurty teologiczne.  Miłość Boża ci wszystko wybaczy, jeśli staniesz w prawdzie sumienia.  

 Wiedzą dziś o tym miliony ludzi, którzy dzięki temu życiu, całkowicie przezroczystemu dla Bożego Światła, zawrócili z drogi do wiecznego nieszczęścia, doznali cudu Miłosierdzia Bożego, a „Dzienniczek”( zamilczany światowy bestseller) stał się ich drogowskazem i modlitwą.

 Dzięki rzetelnej pracy i talentowi Pani Ewy Czaczkowskiej, zgłębiamy tę fascynującą drogę św. Faustyny począwszy od Głogowca, przez  Aleksandrów , Łódź, Warszawę, Ostrówek, Skolimów, Kraków, Kiekrz, Płock Białą, Walendów, Częstochowę, Wilno, Derdy, Rabkę aż po śmierć w Łagiewnikach 5 października 1938 r.
Wstawiennictwo św. Faustyny działa dziś  takie cuda, o których się celebrytom   nie śniło.
Gwiazda celebrytów gaśnie i spada w rytm zmiennych reguł podaży i popytu na rynku rozrywki i na areopagach politycznych.

 Światło, które swoim życiem niesie Faustyna,  rozświetla mroki ludzkich dusz i dróg. A to Światło nie zna zmierzchu.

Elżbieta Szmigielska - Jezierska
 
 
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;