Wtorek, 17 październik 2017 r.
Antonii, Ignacego, Wiktora
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy się o was.

Św. Piotr Apostoł
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2011-04-06
Adoremus.pl zachęca do adoracji Najświętszego Sakramentu

Do tworzenia w parafiach przed beatyfikacją Jana Pawła II wspólnot adoracyjnych – ruchu modlitewnego, inspirowanego życiem i nauczaniem Papieża-Polaka - zachęca portal www.adoremus.pl, którego opiekunem jest Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie.
Ruch gromadzi osoby pragnące adorować Chrystusa i przypominać o jego obecności w Najświętszym Sakramencie. Osoby te chcą także wzbogacić swoje życie duchowe modlitwą oraz wspierać nią wszystkich potrzebujących pomocy. "Inspirujmy się nie tylko tym, co Jan Paweł II mówił i jak nauczał, ale także jak się modlił, a czynił to żarliwie, tworząc z modlitwy osobistą rozmowę z Jezusem" - uważa ks. Stanisław Szczepaniec, duszpasterz związany z Centrum "Nie lękajcie się!". "Ożywienie adoracji w życiu poszczególnych osób i wspólnot to wielki dar Boga, o który prosimy za wstawiennictwem Jana Pawła II" - czytamy na stronie adoremus.pl.
„Adoremus” tworzą osoby, które przychodzą systematycznie na adorację Najświętszego Sakramentu w parafiach i sanktuariach. Członkiem tej wspólnoty może zostać każdy, niezależnie od wieku, kto podejmie dwa zobowiązania. Będzie się troszczył o rozwój swojej modlitwy m.in. przez odpowiednią lekturę, korzystanie z mediów katolickich, udział w ruchach religijnych oraz będzie adorował Jezusa Chrystusa przynajmniej 15 minut w tygodniu, w dowolnym czasie i miejscu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Pierwsza wspólnota adoracyjna powstała w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach - tam w chwili śmierci Jana Pawła II rozpoczęła się całodobowa adoracja.
Do włączenia we wspólnoty mają zachęcać m.in. modlitewniki dla dzieci i dorosłych, zawierające propozycję „nowenny adoracyjnej”. – Tak sformułowana propozycja jest czymś więcej niż akcją duszpasterską przed beatyfikacją. Jest ona szansą ożywienia ruchu modlitewnego, który w centrum stawia adorację Najświętszego Sakramentu, a w którym Benedykt XVI widzi „wiosnę eucharystyczną” – wyjaśnia ks. Szczepaniec. Ruch apeluje o to, by wspierać adorację Najświętszego Sakramentu m.in. poprzez częstsze otwieranie kościołów, gdyż otwarcie ich jedynie na czas sprawowania Eucharystii nie wystarcza. Zdaniem ks. Szczepańca, świątynie powinny być otwarte dłużej, gdyż wielu wiernych przez większość dnia pracuje, mając czas na modlitwę tylko wieczorem, pojedynczo lub w małych grupach. Na stronie www.adoremus.pl znajdują się propozycje modlitw, myśli do homilii, błogosławieństw i innych tekstów, które mogą być częścią Mszy św. przed beatyfikacją Jana Pawła II. Pomocą dla duszpasterzy i wiernych świeckich będą również znajdujące się na stronie propozycje czuwania modlitewnego w sobotni wieczór poprzedzający dzień beatyfikacji. Można znaleźć na niej słowo metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisz, który przypomina o tym, jak Jan Paweł II adorował Jezusa oraz zachęca do pielęgnowania adoracji w parafiach.

KAI (lk / Warszawa)
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;