Wtorek, 17 październik 2017 r.
Antonii, Ignacego, Wiktora
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy się o was.

Św. Piotr Apostoł
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2011-01-21
Bibliograficzna „Kolekcja Jana Pawła II”

Przemówienia Jana Pawła II, jego homilie, encykliki, adhortacje, utwory poetyckie, dramaty, a także wspomnienia nt. prywatnego życia Karola Wojtyły znalazły się w specjalnym zestawieniu bibliograficznym przygotowanym przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej – największą bibliotekę publiczną na Podbeskidziu. Opracowana w formie elektronicznej baza danych pt. „Kolekcja Jana Pawła II” zawiera już około 440 pozycji. Są to nie tylko dokumenty tekstowe, ale też materiały audiowizualne: książki mówione, płyty CD, DVD, płyty analogowe i filmy.

Teresa Dziemińska, szefowa Działu Informacyjno-Bibliograficznego Książnicy wyjaśnia, że wszystkie zebrane w opracowaniu materiały opatrzone są wskazaniem zasobu, czyli miejsca w Książnicy Beskidzkiej, gdzie można z nich skorzystać. Dziemińska podkreśla, że opracowanie adresowane jest głównie do historyków, nauczycieli i młodzieży. „To znakomita pomoc do organizacji konkursów, wystaw czy lekcji” – zaznacza pracownica placówki.

Bibliograficzna kolekcja dostępna jest na stronie Książnicy Beskidzkiej www.ksiaznica.bielsko.pl, w zakładce „Kolekcja Jan Paweł II.”

rk (KAI) / Bielsko-Biała

 
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;