Piątek, 20 październik 2017 r.
Ireny, Kleopatry, Witalisa
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Naprawa życia publicznego wymaga rewolucji ducha, a więc trzeba zło dobrem zwyciężać!.

Bp gen.dyw. Tadeusz Płoski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2011-01-21
Ruszył areopag21 – wirtualny salon religijny

Od kilku dni działa areopag21.pl – wirtualny salon religijny, „miejsce rozmowy o Bogu, wierze i religii” – jak czytamy na stronach www.areopag21.pl – Chcemy, żeby był miejscem spotkania katolików z różnych środowisk, chrześcijan z innych Kościołów, a także osób poszukujących Boga. Internet ułatwia spotkanie się ludzi, którzy bardzo się między sobą różnią – wyjaśniła w rozmowie z KAI Ewa K. Czaczkowska, inicjatorka portalu.

Dziennikarka, która specjalizuje się w tematyce religijnej, od wielu lat obserwuje niepokojące zjawisko – podział rozmaitych środowisk kościelnych, na które ostatnio nakładają się także podziały polityczne. Rozmaite grupy dyskutują we własnym gronie, nie dopuszczając do rozmowy ludzi o odmiennym sposobie myślenia, poglądach i wrażliwości. Co jakiś czas ktoś rzuca myśl o zorganizowaniu Okrągłego Stołu i nic z tego nie wychodzi, gdyż ktoś decyduje, że nie będzie uwiarygadniać pozostałych, z którymi się nie zgadza.

Do współtworzenia portalu areopag21 zaproszeni są wszyscy, którzy chcą rozmawiać o Bogu, wierze, religii. Zaproszenie do pisania blogów przyjęli publicyści reprezentujący szerokie spektrum środowisk, m.in. , Paweł Milcarek, Tomasz Wiścicki, Barbara Sułek-Kowalska, czy Jan M.Jackowski. W odrębnym bloku watykanistów będą publikowane blogi tak wybitnych dziennikarzy jak Andrea Tornielli, Luigi Accattoli, Paolo Rodari.

KAI (aw (KAI) / Warszawa)

 
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;