Piątek, 20 październik 2017 r.
Ireny, Kleopatry, Witalisa
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Naprawa życia publicznego wymaga rewolucji ducha, a więc trzeba zło dobrem zwyciężać!.

Bp gen.dyw. Tadeusz Płoski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2010-11-26
Film „Bella” – niezwykła opowieść o miłości do życia

W najbliższym czasie w wybranych polskich kinach pojawi się film produkcji amerykańskiej „Bella”. Jest to wzruszająca opowieść o prostej, ale jednocześnie głębokiej miłości do życia i rodziny, i o radości, którą ze sobą przynoszą.

Film ten inspirowany jest prawdziwą historią. Po jego obejrzeniu na przykład wiele kobiet zmieniło swoją decyzję dotyczącą przerwania ciąży. „Bella” przemawia również do tych, którzy znajdują się w ich otoczeniu. Pomimo faktu, że istnieje stosunkowo niewiele konkretnych odniesień do Boga, w całym filmie czuje się Jego obecność.

W życiu prywatnym odtwórcy głównej roli, Eduarda Verásteguia, laureata nagrody dla najlepszego aktora na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Rzymie w 2010 roku, doszło do radykalnej zmiany. Od popularnego aktora występującego w nowelach telewizyjnych, z wygodnym i bezproblemowym życiem - do gorliwego katolika, który szanuje wartości chrześcijańskie i rodzinne. Te, które teraz przedstawia w swoich filmach. Film „Bella” zdobył nagrodę People's Choice Award na MFF w Toronto i wiele innych nagród. Zaledwie miesiąc temu - w październiku - był wyświetlany w kinach w Wielkiej Brytanii (patrz: www.bellamoviesite.com.)

KAI (mp, jc / Warszawa)

Film będzie pokazywany od 10 grudnia br. w sieci Cinema City w następujących kinach: Warszawa: Mokotów, Sadyba, Arkadia; Kraków: Bonarka; Poznań: Kinepolis; Katowice: Punkt 44; Toruń; Bydgoszcz; Łódź: Manufaktura; Gliwice.

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;