Piątek, 20 październik 2017 r.
Ireny, Kleopatry, Witalisa
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Naprawa życia publicznego wymaga rewolucji ducha, a więc trzeba zło dobrem zwyciężać!.

Bp gen.dyw. Tadeusz Płoski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2010-10-16
Żagański Marsz Papieski

„Odwaga świętości” – z tym mottem na transparencie już po raz trzeci wyruszył marsz Żagańskim Szlakiem Papieskim w dniu 16 października br.
Duża grupa dzieci, młodzieży i dorosłych włączyła się do tego marszu organizowanego w kolejną rocznicę wyboru Polaka na Stolice Piotrową. Organizatorami tego wydarzenia są: Urząd Miasta, Stowarzyszenie Nasze Miasto i Wojskowa Parafia w Żaganiu. Trzeba podkreślić, że ta inicjatywa zrodziła się przed dwoma laty dokładnie w 30 rocznice wyboru Jana Pawła II w sercach osób świeckich tworzących życie społeczne naszego miasta. Trasa tego przemarszu rozpoczyna się od szkoły noszącej imię Sługi Bożego, ulicą nazwaną imieniem Wielkiego Papieża aż do Kościoła Garnizonowego, gdzie znajduje się papieskie popiersie.

Trasa ok. 6 km to przemarsz, w trakcie którego słuchamy nauczania papieskiego, aby „ocalić od zapomnienia” Jego nauczanie i szczególną miłość do Ojczyzny. Po przemarszu miała miejsce Eucharystia z udziałem księży pracujących w Żaganiu i księży kapelanów wojskowych. Modlitwie przewodniczył ks. mjr Jacek Kowalik – kapelan Sił Powietrznych USA.
„Dziękuję za dobroć płynącą z serca wielu tu obecnych żagańskich nauczycieli” – powiedział w homilii ks. prał. płk Stanisław Szymański i dodał: „ufam, że tą dobrocią i wrażliwością na papieskie nauczanie przepełnią się serca waszych uczniów i wychowanków”.

Na zakończenie modlitwy wszyscy uczestnicy zostali podjęci żołnierską grochówką i grillowaną wędliną przy Kościele Garnizonowym. Troska kucharzy 11 batalionu dowodzenia sprawiła, że każdy wracał do domu najedzony i bardzo zadowolony. Do zobaczenia na kolejnym szlaku tego papieskiego marszu.  

az
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;