Wtorek, 17 październik 2017 r.
Antonii, Ignacego, Wiktora
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy się o was.

Św. Piotr Apostoł
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Polecamy
2010-06-22
Album z płytą CD audio „Jan Paweł II z Wojskiem Polskim”

Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, wspólnie z Departamentem Wychowania i Promocji Obronności MON wydała album „Jan Paweł II z Wojskiem Polskim”.

Wydanie albumu zbiega się w czasie z piątą rocznicą śmierci Papieża - Polaka i z oczekiwaniem na rychłe zakończenie procesu kanonizacyjnego.

 

We wspomnieniach o Janie Pawle II – Orędowniku Pokoju i w rozważaniach na temat jego nauki bardzo wyraźnie przewija się motyw żołnierskiej służby ujętej w zbawczy plan Boga jako służby drugiemu człowiekowi, podyktowanej wewnętrznym nakazem sumienia, nakazem serca.

Publikacja ta ukazuje związki Ojca Świętego z Wojskiem Polskim, począwszy od tych najgłębszych, rodzinnych, przez czasy szkolne i studenckie, okres kapłańskiej posługi w Krakowie aż po moment wyboru na Stolicę Piotrową. Najobszerniej opublikowano spotkania Papieża z polskimi żołnierzami. Rozdziały albumu zawierają archiwalne fotografie, dokumenty, fragmenty przemówień i homilii kierowanych do ludzi w mundurach podczas całego pontyfikatu.

Wizerunek Jana Pawła II w łączności z Wojskiem Polskim jest znaczącym świadectwem podstawowych wartości humanitarnych, jakimi kierują się polscy żołnierze, pełniąc służbę w kraju i za granicą.

Nie ma na polskim rynku wydawniczym publikacji książkowej, która tak obszernie prezentowałaby związki Jana Pawła II z Wojskiem Polskim.

Album został wzbogacony o nagranie dźwiękowe fragmentów przemówień i homilii, wygłoszonych przez Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Ojczyzny, wskazujących drogę miłowania Boga i Ojczyzny. Słowom Papieża towarzyszy muzyka Fryderyka Chopina w wykonaniu najwybitniejszych polskich pianistów, nawiązująca do dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora.
Nagranie zawiera również pieśni patriotyczne i religijne. Znalazły się w nim też powstałe po śmierci Jana Pawła II piosenka: „Zostań z nami” i nowa zwrotka ulubionej pieśni Papieża „Barka” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP.

Adam Buszko
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;