Wtorek, 26 wrzesień 2017 r.
Cypriana, Justyny, Łucji
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Dobry Bóg daje mi prawie wszystko to, o co Go proszę, jeśli tylko nie proszę dla siebie.

Św. Proboszcz z Ars
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
kwiecień

2009-04-30
Mircze: Kazanie wygłoszone podczas polowej Mszy św. pogrzebowej 14 polskich żołnierzy i sanitariuszki zamordowanych w 1939 roku
Niech to miejsce będzie wołaniem o pokój, o wrażliwe ludzkie sumienie. Niech także będzie nawoływaniem, że żyjemy nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla Boga, dla Ojczyzny i dla swojej rodziny.

2009-04-26
Anielin: Kazanie wygłoszone w III Niedzielę Wielkanocną podczas Mszy św. polowej w intencji żołnierzy hubalczyków
Major Henryk Dobrzański „Hubal” to prawdziwa legenda polskiego czynu zbrojnego.

2009-04-25
Jastrzębie: Kazanie Biskupa Polowego WP wygłoszone w kościele parafialnym z okazji 60. rocznicy ślubu Leokadii i Stanisława Cieszyńskich
Jubileusz - są to dni nie tylko wspomnień, ale też chwile okazywania wzajemnej wdzięczności, może czasem przeprosin, ale też odnawiania i umacniania miłości, która podtrzymywała w trudach i przeciwnościach losu.

2009-04-23
Warszawa: Kazanie Biskupa Polowego WP wygłoszone w Katedrze Polowej w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski
Święty Wojciech był świadkiem Jezusa Chrystusa. Jego słowa, czyny, życie i śmierć głosiły imię Jezusa Chrystusa.

2009-04-22
Dęblin: Kazanie Biskupa Polowego WP wygłoszone w kościele garnizonowym podczas Mszy św. z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania
Chrześcijaństwo jest piękną drogą ludzkiego życia wiodącą przez kolejne wtajemniczenia w głąb Tajemnicy samego Boga.

2009-04-21
Warszawa-Bemowo: Kazanie Biskupa Polowego WP wygłoszone w kościele garnizonowym podczas Mszy św. z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania
Każde słowo, uczynek, każdy wybór i decyzja stają się potwierdzeniem lub zaprzeczeniem naszej wiary. Czasami łatwo przyznać się do Chrystusa, innym razem wymaga to odwagi, gdyż może być związane z odrzuceniem.

2009-04-18
Turośl: Kazanie Biskupa Polowego wygłoszone w kościele parafialnym w Niedzielę Miłosierdzia Bożego z okazji złotego jubileuszu małżeństwa Heleny i Stanisława Domian
Jubileuszowe dziękczynienie za 50 lat małżeństwa sakramentalnego Państwa Heleny i Stanisława Domian.

2009-04-15
Pastirima (Chorwacja): Kazanie Biskupa Polowego WP wygłoszone w kościele św. Jana Chrzciciela podczas wizyty duszpasterskiej w Chorwacji
Pozwólmy, aby Bóg nas pouczył. Stańmy się uczniami Ewangelii. Nie będziemy mieli tylko „uspokajających” odpowiedzi, ale będziemy lepiej widzieć, więcej rozumieć, lepiej dostrzegać to, co się wydarza.

2009-04-13
Warszawa: Kazanie Biskupa Polowego wygłoszone w Katedrze Polowej w Poniedziałek Wielkanocny
Miłość ukryta w naszym sercu, która zgromadziła nas przy ołtarzu, przy Chrystusie obecnym w Eucharystii, jest największą mocą i największym szczęściem człowieka. Poranek wielkanocny dlatego jest tak radosny, że jest pamiątką nieustannego zwycięstwa..

2009-04-12
Ostrów Mazowiecka - Komorowo: Kazanie Biskupa Polowego WP wygłoszone w kościele garnizonowym w Niedzielę Wielkanocną
Zmartwychwstanie nie jest czymś, co dotyczy jedynie samego Jezusa, nie jest rodzajem „happy endu” po dramacie Jego męki i śmierci. Jezus chce nas wszystkich włączyć w swoją paschalną drogę ze śmierci do chwały.

2009-04-11
Warszawa: Kazanie Biskupa Polowego WP wygłoszone w Katedrze Polowej podczas Mszy Wigilii Paschalnej
Noc paschalna to serce całego roku liturgicznego. Jezus Chrystus przechodzi ze śmierci do życia i chce włączyć nas wszystkich w swoje przejście.

2009-04-10
Bóg jest źródłem Życia. Orędzie Wielkanocne Biskupa Polowego Wojska Polskiego
Jezus żyje, ponieważ wiernie trwał przy źródle Życia, jakim jest Bóg Ojciec. Jezus swoim zmartwychwstaniem najpotężniej i najwyraźniej objawił nam swego Ojca. Ojcostwo zaś jest źródłem życia.

2009-04-10
Katyń: Homilia Biskupa Polowego WP wygłoszona na Cmentarzu Wojennym w Wielki Piątek
ragiczne wydarzenia, które miały miejsce na wiosnę 1940 roku w Katyniu, Charkowie i Miednoje, są rozdziałem w martyrologium polskim, który nie może być zapomniany. Ta żywa pamięć powinna być zachowana jako przestroga dla przyszłych pokoleń.

2009-04-09
Warszawa: Kazanie Biskupa Polowego WP wygłoszone w Katedrze Polowej podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej
Jezus, Najwyższy Kapłan, daje nam uczestnictwo w swoim jedynym kapłaństwie. Ka­płan składa Bogu ofiarę za siebie i za cały lud. Jego nieprzemijające kapłaństwo tkwi w tym, że stał się kapłanem i żertwą ofiarną.

2009-04-06
Warszawa: Kazanie Biskupa Polowego WP wygłoszone w Katedrze Polowej WP w Święto Wojskowej Służby Zdrowia
Nie możemy w trosce o siebie, zapominać o najuboższych. Nie powinno się dziać tak w ekonomice państw, gdzie coś nie opłaca się sprzedać i np. topi się produkt w morzu. A tymczasem ludzie umierają z głodu.

2009-04-05
Warszawa: Kazanie Biskupa Polowego WP wygłoszone w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Niedzielę Palmową
Nie istnieje krzyż samotny. Krzyż niesie się wspólnie. Krzyż samotny jest nieludzki. Tylko krzyż, który niesiemy wspólnie, pozwala nam wkroczyć w dynamizm odkupienia.

2009-04-01
Warszawa: Kazanie Biskupa Polowego WP wygłoszone w Katedrze Polowej podczas Mszy św. pogrzebowej gen. bryg. Kazimierza Bogdanowicza
Zapamiętamy go jako oddanego przyjaciela, znakomitego przełożonego, kompetentnego dowódcę i żołnierza-patriotę. Służył pomocą i wsparciem. Zawsze można było na nim polegać. Zasłużył na wdzięczność wielu ludzi.

2009-04-01
Kazania Biskupa Polowego WP gen. dyw. prof. dr hab. Tadeusza Płoskiego wygłoszone w marcu 2009 roku
Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. dyw. prof. dr hab. Tadeusz Płoski w marcu 2009 r. wygłosił 22 kazania

Nasza Służba 16/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;