Wtorek, 17 październik 2017 r.
Antonii, Ignacego, Wiktora
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy się o was.

Św. Piotr Apostoł
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Zamierzenia
2017-03-19
Warszawa: XI Katolickie Dni Filmowe 18 – 19 marca 2017

W dniach 18 - 19 marca 2017 r. w Centrum Łowicka  w Warszawie (ul. Łowicka 21) odbędą się XI Katolickie Dni Filmowe. Wydarzenie to gromadzi mieszkańców Warszawy na pokazach produkcji filmowych niosących przesłanie prawdy, dobra i piękna, często niedostępnych w programowej ofercie kinowej i telewizyjnej. Po niektórych projekcjach przewidziane są spotkania z twórcami filmów.

Sobotnie pokazy rozpocznie prezentacja 3 filmów dokumentalnych z VIII Festiwalu  „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” w Gdyni. Przegląd otworzy dokument Beaty Januchty „Bitwa Wrocławska” ukazujący okoliczności i przebieg największej manifestacji okresu stanu wojennego. Kolejne projekcje to „Solidaruchy z Rakowieckiej” w reż. Arkadiusza Gołębiewskiego i fabularyzowany dokument „Dotknięcie anioła” Marka Tomasza Pawłowskiego, wyróżniony na festiwalu NNW. Następny film to „Rok 1966” w reżyserii Rafała Geremka, który pokazuje kulisy działań władz komunistycznych zmierzające do zniweczenia planowanych przez Kościół Katolicki obchodów 1000 lecia chrztu Polski

W popołudniowym bloku filmowym Krzysztof Wojciechowski zaprezentuje 2 swoje dokumenty: „Generał Anders”, w którym autor ukazuje spełnienie narodowego mitu o powrocie Generała do Polski na białym koniu oraz krótki „półkownik” pt. „Nieobecny”. Sobotnie prezentacje zakończy dramat „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauze.

Drugi dzień pokazów, poświęcony tematyce związanej z przesłaniem religijnym, rozpocznie „Żołnierz niezłomny Kościoła” Danuty Hajdasz. Film przedstawia sylwetkę zapomnianego, bohaterskiego kapłana abp Antoniego Baraniaka. Kolejna pozycja filmowa to związany z jubileuszem stulecia objawień dokument „Wezwanie do Fatimy”. Następnie widzowie będą mieli okazję zobaczyć poruszający film „Wszystko o człowieku”, nagrodzony na międzynarodowych festiwalach filmowych. W popołudniowej części pokazów zaprezentowany zostanie wzruszający dramat biograficzny „Historia Marii” w reż. Jean Pierre Amerisa.

W części wieczornej widzowie obejrzą 2 filmy dokumentalne dotykające tematyki prześladowań chrześcijan na świecie. „Nienawiść” w reż. Krystiana Kratiuka dokumentuje zjawisko nienawiści do chrześcijaństwa w różnych częściach świata. Pokazy zakończy wstrząsający dokument Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego „Aleppo. Notatki z ciemności”, unikalny, wstrząsający zapis życia syryjskiego miasta widzianego z perspektywy sześciu jego mieszkańców podczas syryjskiej rewolucji.

W trakcie imprezy czynny będzie dobrze zaopatrzony bufet.
      
Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

informacja prasowa


ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;