Czwartek, 19 październik 2017 r.
Michaliny, Michała, Piotra
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Przyjaźń jest najsłodszą słodyczą tej ziemi.

Św. Augustyn
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Wiadomości marzec 2007 r.
2007-03-08
Katedra Polowa Wojska Polskiego: nie tylko modlitwa ale też i kwiaty dla kobiet uczestniczących we Mszy św.

Niewiasty uczestniczące we Mszy w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w dniu 8 marca 2007 roku zostały zaskoczone niezwykłym gestem celebransa wieczorowej Mszy św. ks. kpt. Mateusza Hebdy. Wikariusz Katedry Polowej i kapelan pododdziałów Reprezentacyjnych Wojska Polskiego złożył wszystkim paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet, zaś żołnierze z Batalionu Reprezentacyjnego wręczyli kwiaty. Wśród obdarowanych kwiatami były siostry Pallotynki: s. Danuta, s. Lucyna i s. Stanisława, który pełnią posługę w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego. Kwiaty i życzenia otrzymała także Sitiga Narbutatienie przybyła tego dnia do Warszawy z Wilna.
W modlitwie w Katedrze Polowej WP pamiętano tego dnia o kobietach pełniących służbę wojskową, o matkach, żonach, siostrach i narzeczonych.
Ojciec Święty Jan Paweł II napisał w Liście Apostolskim „Mulieris dignitatem”: „Moralna siła kobiety, jej duchowa moc, wiąże się ze świadomością, że Bóg w jakiś szczególny sposób zawierza jej człowieka. Oczywiście, Bóg zawierza każdego człowieka wszystkim ludziom i każdemu z osobna. Jednakże to zawierzenie odnosi się w sposób szczególny do kobiety — właśnie ze względu na jej kobiecość — i w sposób szczególny stanowi też o jej powołaniu. (…).
Kobieta jest mocna świadomością zawierzenia, mocna tym, że Bóg «zawierza jej człowieka» zawsze i wszędzie, nawet w warunkach społecznego upośledzenia, w jakich może ona się znaleźć. Ta świadomość i to zasadnicze powołanie mówią kobiecie o godności, jaką otrzymuje od samego Boga, a to czyni ją «dzielną», umacnia jej powołanie. W taki też sposób owa «niewiasta dzielna» (por. Prz 31,10) staje się niezastąpionym oparciem i źródłem duchowej siły dla innych, którzy odczuwają w niej wielkie energie duchowe. Takim właśnie «dzielnym niewiastom» zawdzięczają wiele ich rodziny, a niejednokrotnie całe narody” (Jan Paweł II, Mulieris dignitatem, 30).
Kliknij, aby powiekszyć Kliknij, aby powiekszyć Kliknij, aby powiekszyć Kliknij, aby powiekszyć Kliknij, aby powiekszyć Kliknij, aby powiekszyć Kliknij, aby powiekszyć
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 17/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;